FBK

Hakkımızda

120000+
Tamamlanan Proje

Misyonumuz

Türkiye’de kaliteli hazır kalıp rulo çim üreterek, FIFA ve UEFA standartlarında futbol sahası yapmak ve bakım hizmetleri için uzman kadrosu ile deneyimlerini birleştirerek, yasa ve mevzuat koşullarına uygun şekilde, yatırımcı ve kullanıcıların memnuniyetini en üst seviyede sağlamaktır.

vizyonumuz

Sektörde öncü olmak için yenilikçi ve sürdürülebilir çim üretimi ve saha yapımı çözümleri sunuyoruz. Müşterilerimizin beklentilerini aşmak için en kaliteli ürünleri sunuyor ve müşteri memnuniyetini öncelikli bir değer olarak benimsiyoruz. Personelimizin profesyonel gelişimini destekliyor ve çevresel sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz.

 
 

Tüm Çim İhtiyaçlarınız İçin Hemen Bizi Arayın

FBK Çim olarak 19+ yıllık tecrübemizle her zaman yanınızdayız

Hikayemiz

FBK; uluslararası standartlarda,  doğal çim ve hibrit sistem ile güçlendirilmiş futbol saha zeminleri yapmaktadır. Ayrıca doğala eş sentetik çim saha hizmeti de sunmaktadır. Kurulduğu günden bu yana yapmış olduğu futbol sahaları ile futbolumuzun marka değerine katkı sağlarken, futbol sahası yapımının yanında daimî bakım, projelendirme ve danışmanlık hizmetlerini de vermektedir. Statların ve antrenman sahalarının zeminleri, mevcut altyapı durumları, iklim koşulları, sahaların kullanım sıklığı dikkate alınarak incelenmekte ve en uygun sistem teknik ekibimiz tarafından projelendirilerek oluşturulmaktadır. Drenaj kanalları, otomatik sulama, alttan havalandırma ve alttan ısıtma sistemi uygulamalarını içeren alt yapı çalışmaları ile doğal çim serimi ve hibrit sistem gibi alternatiflerle zeminleri en iyi standartlarda futbol oynamaya hazır halde, anahtar teslim olarak yapmaktadır.

Bizi Biz Yapanlar

Değerlerimiz

Kalite

Müşterilerimize en yüksek kalitede çim ürünleri sunmaya odaklanıyoruz.

Güvenilirlik

Müşterilerimize güvenilir bir iş ortağı olmayı taahhüt ediyoruz.

%100 Memnuniyet

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlamak ve onlara en iyi hizmeti sunmak önceliğimizdir.

Estetik ve Fonksiyonellik

Çim üretimi ve yapımında estetik ve fonksiyonel çözümlere odaklanıyoruz.

Deneyimli Kadro

Müşterilerimizle ve iş ortaklarımızla sağlam bir işbirliği kültürünü benimsiyoruz.

Sürdürülebilirlik

Doğaya ve çevreye olan sorumluluğumuzun bilincindeyiz.

FBK ÇİM

Sık Sorulan Sorular

Çim bakımı, düzenli sulama, gübreleme, biçim ve zararlıları kontrol etme gibi birkaç temel adımdan oluşur. Sulama, çimlerin en temel ihtiyacıdır. Sulama dengesi mevsimsel döngüye, çimin konumuna göre ayarlamak gerekir. Gübreleme, çimin ihtiyacı olan besin elementlerini sağlayarak daha sağlıklı ve yeşil kalmasına yardımcı olur. Çimlerin düzenli olarak biçilmesi kardeşlenmesine yardımcı olacak ve tazeliğini koruyacaktır. Toprak altı zararlılarını kontrol etmek ve hastalıklar için yapılan ilaçlama ile çimlerin uzun süreli bakımlı ve sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Çimlerin yeşil ve sağlıklı kalması için gübreleme sıklığı, bölgenin iklimine ve toprağın durumuna bağlı olarak değişebilir. Genellikle, çimlerin  her daim canlı ve sağlıklı kalabilmesi için 4-6 haftada bir gübrelenmelidir.

Yeni bir çim alanı hazırlamak için öncelikle toprak hazırlığı yapılmalıdır. Toprak, temiz, ekim için uygun bir kalitede olmalıdır. Toprak üzerine tesviye işlemi yapılarak alanın düzgün olması sağlanmalıdır. Ardından gelen hazır kalıp rulo çimler aralarında boşluk kalmayacak şekilde serimi yapılmalıdır. Serim sonrasında can suyu verilmeli ve birleşim yerlerinin kaynaşması için silindirleme işlemi yapılmalıdır.

Çimler sararabilir çünkü yetersiz sulama, düşük besin içeriği, zararlıların varlığı veya hastalık nedeniyle sağlıksız hale gelmiş olabilir. Ayrıca, çimlerin aşırı sulanması veya çok kısa kesilmesi de sararmaya neden olabilir.

FBK ÇİM Kalite Standartlarımız

Müşteri memnuniyeti önceliğimizdir. En son teknoloji makinalar kullanarak, kaliteli tohumlarla ürettiğimiz çimlerimizi en uygun koşullarda bakımını yapıyoruz. Hedefimiz, müşterilerimize en kaliteli çimleri sunarak, memnuniyetlerini sağlamaktır.