Neden Sentetik Çim ?

Sentetik çimin faydaları, özellikle yoğun kullanım veya sert iklim koşullarında doğal çim ile karşılaştırıldığında çok fazladır. Hindistan gibi hava koşullarının değişken olduğu bir ülkede sentetik çimin bakımı kolaydır ve kullanım ömrü de yüksektir. Hava koşullarına dayanıklılığı ve yoğun kullanım söz konusu olduğunda dayanıklılığı nedeniyle doğal çime en iyi alternatiftir.

İşte sentetik çim döşemeniz için birçok nedenden bazıları.

Daha uzun ömür

Sentetik çim, kesintisiz kullanım ile doğal çime göre çok daha uzun ömürlüdür. Doğal çim sahalar spor yaparken sert kullanım nedeniyle kolayca yıpranır, ancak sentetik çim bu yıpranmaya rağmen daha uzun süre ayakta kalır.

Daha fazla kullanım süresi

Amatörler kadar profesyonel kulüpler de sık sık doğal çim sahaların yoğun kullanımdan dolayı yıpranma sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Ek çim sahalar kurmak, daha fazla arazi ve bakım maliyeti anlamına gelir, bu nedenle insanlar çim sahaları kuramaz. Kabul edilen tahminlerin çoğu, kullanılan ürüne bağlı olarak, doğal çim sahaların yıllık oynanabilir saatlerinin 500 ila 1.000 saat arasında ve sentetik çim sahaların minimum 2.000 ila 3.000 saat ve daha fazla olduğunu belirtmektedir. Örneğin, TigerTurf XP Pro ipliği , ayakkabıdan bağımsız olarak 1. 5 yıl boyunca sınırsız iplik dayanıklılığı garantisine sahiptir (ardından 5 ila 10 yıllık standart garanti ) . Bu nedenle, sentetik çimin döşenmesi, kullanışlılığı, çok yönlülüğü ve oyun saatlerinin sayısı nedeniyle çok uygun maliyetli bir yaklaşımdır.

Sınırsız oyun saati

Tarla boyunca tekdüze zemin koşulları

Doğal çim sahalarda genellikle engebeli bir yama vardır ve bu, düzensiz sekme veya takılma tehlikesi nedeniyle yaralanmalara neden olabilir. Sentetik çim sahalar, farklı sporların aynı zemin üzerinde oynanması düşünülerek planlanmakta ve inşa edilmektedir. Ve tam olarak aynı özellikler, oyun yüzeyinin her yerinde eşit olarak bulunur.

Sulamaya gerek yok

Sentetik çim, hayatta kalmak için suya ihtiyaç duymaz, ancak doğal çim, doğru şekilde sulanmadığı takdirde kurur ve ölür. Böylece sentetik çim su tasarrufuna yardımcı olur ve çevre dostudur.

Bakım yok

Canlı bir varlık olan doğal çim yoğun bakım gerektirir. Havaya, suya, güneş ışığına ve hatta gübreye ihtiyacı var. Biçme, kesme ve budama ihtiyacı olduğu gerçeğinden bahsetmiyorum bile. Sentetik çim bunların hiçbirini gerektirmez. Spor uygulamaları için sentetik çim kullandığınız yerlerde, fırçalama açısından çok hafif bir bakım gerektirir.

Düşük bakım, sınırsız kullanım

Hava koşullarından etkilenmez

Maçlar ve antrenman seansları, kötü hava koşullarında bile yıl boyunca sentetik çim üzerinde yapılabilir – çünkü sentetik çim yılın hangi döneminde olursa olsun aynı kalır ve bakım nedeniyle sıfır duruş süresi vardır. Oyun saatlerinizi en üst düzeye çıkarın ve sentetik çimde oynayın.

Güneş ışığı gerekmez

Sentetik çim, sadece dış mekan tesisleri için değil, aynı zamanda kapalı saha tesisleri veya geniş saha alanlarının gölgede kaldığı stadyumlar için de mükemmel bir çözümdür. Sentetik çim güneş ışığına ihtiyaç duymaz ve bu nedenle doğal çime göre daha sorunsuzdur.

Çoklu renk seçenekleri mevcut

Sentetik çim ile birden fazla renk seçeneğiniz mevcuttur. Çok sporlu kortlar için çok sayıda renk ve tasarımda olduğu gibi, kişinin seçimine göre farklı renkli sentetik çim ile birden fazla spor alanı tasarlanabilir ve çeşitli sporlar için çizgi işaretleme rengiyle aynı renkte olabilir. Yerleştirilecek birkaç spor olduğunda ve alan kısıtlı olduğunda, çok sporlu kortlar bir kurum, topluluk ve ev kullanımı için mükemmel bir şekilde çalışır. Ayrıca, renk yelpazesi onu hem genç hem de profesyoneller için daha çekici kılıyor. Renklerimizin UV stabilizeli ve ağır metal içermediğinden bahsetmiyorum bile!

Çoklu spor sahaları yapmak için çoklu renk seçenekleri ve tasarımlar

Gübre veya kimyasallara olan ihtiyacı ortadan kaldırın

Sentetik çim, kimyasallara veya gübrelere ihtiyaç duymadan güzel ve canlıdır. Sentetik çim gür, yeşil kalır ve herhangi bir toksisite içermez. Doğal çimde kullanılan böcek ilaçları ve böcek ilaçları gibi sert gübreler, yerel çevre üzerinde zararlı bir etkiye sahip olabilir ve derelerde, nehirlerde alglerin aşırı büyümesine neden olabilir ve ayrıca toprağı bozabilir – sentetik çimde durum böyle değildir.

Çamurlu veya su dolu zemin yok

Yağmur, doğal sahayı taşarak oyuncular için kaygan hale getirir ve sakatlanmaya eğilimlidir. Çamurlu veya su dolu alanlar da bazen oyunu imkansız hale getirir. Sahadaki su birikintileri oyunu, topun yuvarlanmasını ve topun sekmesini engeller. Ancak sentetik çimde durum böyle değil. Temel tasarım ve yapı, suyun doğal olarak akmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda gerekirse yağmur suyu hasadı da yapabilirsiniz.

Çözüm

Sentetik çim kullanılarak yapılan spor sahalarının birçok avantajı vardır. Doğal bir çim sahaya kıyasla çok daha az bakım gerektirmesi veya tüm yıl boyunca tek tip bir oyun yüzeyini koruma yeteneği gibi birçok avantajı vardır.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir